Erasmus+: Izmenjava, šolska partnerstva med šolami

Partnerji: III. gimnazija Maribor (Slovenija) in BORG Deutschlandsberg (Avstrija)

Tema: Grenz.wertig (brezmejnost)

Trajanje projekta: 1. 9. 2018–31. 8. 2019

V okviru projekta Erasmus+ Avstrija, so nas evropski poslanci in avstrijska štajerska hiša povabili v Bruselj, da predstavimo naš projekt grenz.wertig/brezmejnost.

V Bruselj smo se odpravili v torek, 19.11.2019. Prvi dan so nas sprejeli slovenski evropski poslanci in njihovi člani njihove ekipe, ter nam razkazali Evropski parlament in predstavili delovanje parlamenta. Na to smo se odpravili še v bližnji muzej evropske zgodovine.

Drugi dan, v sredo 20.11.2019, smo se srečali z avstrijskimi kolegi in dijaki iz BORG Deutschlandsberga. Naš projekt smo predstavili na evropski šoli v Bruslju (Schola Europaea).

Nato smo imeli še sprejem v avstrijski štajerski hiši.

Tretji dan, v četrtek 21.11.2019, smo si na kratko ogledali še nekaj znamenitosti mesta Bruselj in se odpravili na pot proti Mariboru.

Sodelujoči: Lejla Vanesa Berisha, Andraž Kovačič Pohorec, Adelisa Palić, Jakob Zemljič, Tine Strmšek, prof. in Tina Purg Skrbinšek, prof.