Mednarodna izmenjava s Poljsko

Pod budnimi očesom profesoric, prvič v okviru Erazmus+ projekta smo raziskovali propagandna sporočila pred, med in po drugi svetovni vojni na Poljskem. Projekt še traja in nosi naslov Fighting Alteranive Facts with Critical Thinking.

Poljaki so nas sprejeli v svoje domove ter nam nudili družinsko udobje in toplino ves teden.

V času našega obiska sem se naučila veliko o njihovi kulturi, življenju in sami zgodovini Poljske. Spoznali smo njihovo šolo in šolski sistem, videli njihova mesta Gliwice, Katowice in  Krakow. Obiskali smo Auschwitz ter Birkenau in se poklonili umrlim v taborišču.

Skozi ves teden pa nas ni spremljala le nemila poljska zgodovina, temveč tudi veselje, sreča, nepozabni spomini in nova prijateljstva.

Če bi imela možnost, bi priložnost izmenjave zagotovo ponovila. Pridobljeno znanje iz zgodovine je neprecenljivo, izkušnje dragocene. Nenazadnje je izmenjava tudi dober trening za jezik, saj smo v enem tednu bistveno izboljšali našo angleščino. Poljska mi je dala nove prijatelje in spomine, ki jih ne bom nikoli pozabila.

Rasina Bajsić, 2. d