Tečaji tujih jezikov

Na naši gimnaziji ponujamo tečaje 4 tujih jezikov v sklopu OIV in ID vsebin – JAPONŠČINO, ŠPANŠČINO, ITALIJANŠČINO in FRANCOŠČINO ter NEMŠČINO.

TEČAJ JAPONŠČINE

Na III. gimnaziji Maribor izvajamo tečaj japonščine. Namenjen je začetnikom, vendar praksa kaže, da je precej zanimanja tudi za nadaljevalni tečaj. V šolskem letu 2019 in 2020 smo dijakom prvič omogočili vsebine nadaljevalnega tečaja tega nam oddaljenega jezika iz vzhodne Azije. Tečaj poteka po pouku in ga štejemo k opravljenim uram OIV in ID.

Dijaki se bodo na začetni in nadaljevalni stopnji tečaja naučili hiragane, katakane, osnov pismenk tvorjenje povedi in posebnosti tega azijskega jezika.

Poučuje zunanja sodelavka, gospa Polona Košir.

Tečaj traja 40‒50 ur v šolskem letu.

TEČAJ FRANCOŠČINE

Dijaki se bodo na začetni stopnji tečaja naučili osnove jezika (začetni nivo A1.1 – A1), s katerimi bodo sposobni predstaviti sebe in svoje interese, znajti se v vsakodnevnih okoliščinah (v kavarni, v trgovini, na javnih prevozih, na spletu …), vzpostaviti odnose s francoskimi govorci … Prav tako bodo spoznali bogato kulturo frankofonskega sveta (glasba, film, hrana, moda …).

Pri poučevanju se uporablja akcijski pristop k poučevanju jezika, ki pripomore k čimprejšnji sposobnosti uporabe jezika v vsakdanjem življenju; uporaba didaktičnih iger in gibanja za lažje in hitrejše usvajanje jezika.

Poučuje zunanja sodelavka Jasmina Krajnc.

Tečaj traja 40‒50 ur v šolskem letu.

TEČAJ ŠPANŠČINE

Dijaki se bodo na začetni in nadaljevalni stopnji tečaja naučili osnov španskega jezika. Tematska področja so naslednja: osebni podatki, dom in družina, poklici, prosti čas, potovanje, telo in zdravje, hrana in pijača, nakupovanje ter kultura špansko govorečega sveta.

Poučuje zunanji sodelavec, naravni govorec Jose Emilio Abarca.

Tečaj traja 40‒50 ur v šolskem letu.

ESPAÑOL – NEKAJ ZANIMIVOSTI

TEČAJ ITALIJANŠČINE

Dijaki bodo na začetni stopnji tečaja usvojili osnove jezika (začetni nivo A1.1 – A1), s katerimi bodo znali predstaviti sebe in svoje interese, znašli se bodo v vsakodnevnih okoliščinah (v baru in v restavraciji, v mestu, v hotelu, na počitnicah, v trgovinah, med prijatelji …), znali bodo pripovedovati o svojem prostem času in o tem, kaj jim je všeč in
česa ne marajo. Znali bodo uporabljati najpogostejše osnovne italijanske slovnične strukture in se seznanili s pravili italijanske izgovarjave. Razen tega bodo spoznali italijansko kulturo (film, glasba, kulinarika, kulturna dediščina …), italijanske navade in način življenja.

Poučuje zunanja sodelavka, profesorica Urška Petrič Les.

Tečaj traja 40‒50 ur v šolskem letu.