Angleščina

Yes, English can be tricky.

Yet it can be understood through tough thorough thought, though. 🙂

Velika večina dijakov in dijakinj III. gimnazije Maribor izbere angleščino za svoj prvi tuji jezik, kar je seveda razumljivo, saj se ga večina do vstopa v gimnazijski program uči že kar nekaj let.

Hkrati že vrsto let ugotavljamo, da postajate dijaki vedno boljši v angleščini, saj se je največ naučite neformalno, mimogrede, ko igrate igrice na telefonih, brskate po spletu za informacijami, gledate svoje najljubše vloggerje ipd. To delo učiteljicam angleščine po eni strani zelo olajša, po drugi pa nas nenehno postavlja pred nove izzive, ko se tudi od svojih dijakov učimo novih besed (in se včasih ob tem počutimo kot newbs …).

Skratka, angleščina bo še naprej pomemben del vašega srednješolskega izobraževanja. Po štirih letih vas bo velika večina iz angleščine celo opravljala splošno ali poklicno maturo.

Pri pouku angleščine je naša osnova učbenik New Headway različnih stopenj zahtevnosti. Imamo ga tudi v digitalni obliki, kar ob souporabi pametne table pouk zelo popestri in poenostavi.

Pri pouku uporabljamo tablične računalnike (na voljo jih imamo kar 68) in mobilne telefone.

V vsakem oddelku je pri pouku angleščine prisotna tudi gostujoča tuja učiteljica, ‘native speaker‘.

Dijaki se lahko udeležijo dveh bralnih tekmovanj v angleškem jeziku, klasičnega bralnega tekmovanja za angleško bralno značko Reading Badge in spletnega bralnega tekmovanja Bookworms.

Dijake tretjih letnikov obeh programov pripravljamo na tekmovanja iz angleščine IATEFL in Poliglot.

Naši dijaki se udeležujejo mednarodnih izmenjav, izmenjav v okviru programov Erasmus+, dijaki programa predšolska vzgoja lahko celo opravijo del praktičnega usposabljanja v vrtcih v Angliji in na Irskem.

Mednarodna izmenjava s Poljsko, Piran 2019

Mednarodna izmenjava z Rusijo, april 2019

Leeds

Redno se odpravljamo na ekskurzije v angleško govoreče države (Velika Britanija, Irska, ZDA).

Skratka, angleščina na III. je vse prej kot dolgočasna!