Nemščina

Fritz frisst frisches Fischfleisch, frisches Fischfleisch frisst Fritz.

Ste si pri branju skoraj zlomili jezik?

Die Lehrerin fragt in der Deutschstunde die Klasse:

„Was ist das für eine Zeitform, wenn ich sage – ich bin hübsch?“

Der Robert meldet sich als erster:

„Vergangenheit, Frau Lehrerin.“

Ste se nasmejali šali?

Nič za to, če sta odgovora negativna ali ‘nekaj vmes‘.  Malo vloženega truda pri pouku in doma pa se vse da.

Tisti, ki ste ‘nekje vmes’, boste lahko na naši gimnaziji pouk nemščine obiskovali kot nadaljevalci, tisti, ki pa ste pri pri ‘Zungenbrecherju‘ in šali zmajevali z glavo, boste pri pouku pričeli z osnovami nemškega jezika kot začetniki.

Oboji boste po štirih letih gimnazije imeli dovolj znanja, da boste uspešno opravili maturo, če boste nemščino izbrali kot izbirni predmet.

Nemščino se lahko učite tudi kot prvi tuji jezik v programih gimnazija in predšolska vzgoja.

Če se navdušujete nad tujimi jeziki, se boste lahko v septembru 2019 v enem izmed njih sporazumevali z mimoidočimi na mariborskih ulicah, kajti na pobudo Sveta Evrope 26. 9. vsako leto praznujemo evropski dan jezikov.

• V 2. in 3. letniku (v obeh programih) boste lahko svoje znanje nemščine dokazali najprej na šolskem tekmovanju. Če boste dovolj uspešni, kasneje še na državni ravni.
  • Veselite se lahko tudi branja revije Schuss in nemške mladinske literature na dveh nivojih (osnovnem in višjem)! Prebrati morate dve knjigi, poznavanje obeh del se v marcu preverja pri spletnem bralnem tekmovanju Pfiffikus.

• Profesorice nemščine vam omogočamo priprave na tekmovanje iz nemškega jezika in bralno tekmovanje Pfiffikus v okviru obveznih izbirnih vsebin (izbirni del).
  • Vsako leto se lahko nadejate tudi strokovnih ekskurzij, ne samo na razne evropske, temveč tudi na bolj oddaljene destinacije, kjer boste tuji jezik lahko uporabljali v avtentičnih situacijah.

Junija 2020 odpotujemo v Berlin, na Dunaj in v München.

• Nenazadnje ste lahko na III. tudi del mednarodnih projektov in izmenjav (Erasmus+), ki vas prav tako popeljejo po svetu.

• Pri pouku nemščine je prisotna tudi gostujoča tuja učiteljica, ki bo obogatila naš pouk.

Pa še kaj bi se našlo, le želeti si in vztrajati je potrebno, kajti Več jezikov znaš, več veljaš.