TEKMOVANJE IZ NEMŠČINE

V mesecu januarju vsako leto izvedemo šolsko tekmovanje, ki se ga lahko udeležijo dijaki in dijakinje 2. in 3. letnikov obeh programov (gimnazija in predšolska vzgoja).

Tekmovanje, ki ga vsako leto organizira Slovensko društvo učiteljev nemškega jezika (SDUNJ), poteka v 6 kategorijah, v treh kategorijah za 2. letnik in v treh kategorijah za 3. letnik (tri kategorije so: 1. tuji jezik za vse gimnazije, 2. tuji jezik za vse gimnazije ter 1. in 2. tuji jezik skupaj za srednje tehniške in strokovne, srednje poklicne in nižje poklicne šole).

Na šolskem tekmovanju lahko dijaki in dijakinje osvojijo bronasta priznanja. Tisti, ki zberejo dovolj točk, se udeležijo državnega tekmovanja.

Na državnem tekmovanju lahko dijaki in dijakinje osvojijo srebrna in zlata priznanja.

Zapisala: Tina Purg Skrbinšek